Başkanımız Terlan KAYA “Fatma GİRİK’in kaybı hepimizi derinden üzmüştür!

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma GİRİK’in yaşamını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu.

Başkanımız Terlan KAYA “Fatma GİRİK’in kaybı hepimizi derinden üzmüştür!

Yeşilçam'ın usta ismi Fatma GİRİK’in yaşamını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu.

Başkanımız Terlan KAYA “Fatma GİRİK’in kaybı hepimizi derinden üzmüştür!
24 Ocak 2022 - 18:07

Sanatçılar Oda Başkanımız Terlan KAYA yaptığı açıklamada, çok üzgünüz bir yıldızımız daha aramızdan ayrıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulusal Kahramanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün "Efendiler!. Hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz, hatta reisicumhur olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız hayatlarını büyük bir sanata vakfeden bu çocukları sevelim..." sözü çok şey anlatmaktadır. Peki biz onlar yaşarken, onları ne kadar sahiplenebildik, birkaç kuşak onlarla ağladık, onlarla güldük, yaşayan değerlerimize sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır. Değerli sanatçımıza Allahtan rahmet sevenlerine sabır dilerim.”
 
Türk sinemasından bir yıldız daha kaydı. Usta oyuncu Fatma Girik hayatını kaybetti. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın ile Yeşilçam'ın '4 Yapraklı Yonca'sından biri olarak gösterilen Girik, 79 yaşında aramızdan ayrıldı.

 Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Girik'in vefatını Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin duyurdu.
 
Keskin, aynı zamanda Eski Şişli Belediye Başkanı olan Girik için şu ifadeleri kullandı:
"Yeşilçam’ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim."

ÖLÜM NEDENİ
Girik'in tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada ise, "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik, Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti" denildi.
CENAZE PROGRAMI
Girik için yarın saat 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. Girik için ikinci tören ise saat 11.00'de Cemal Reşit Rey'de yapılacak. Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.
Girik, vasiyeti gereği 2015 yılında yaşamını yitiren 56 yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedilecek.

Vefat haberi üzerien birçok sanatçı sayfalarından üzüntülerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum